Mercan Koyu

mercan koyu çeşme

Çeşme Mercan Koyu (balıklı koy)

Ziyaretçiler sadece deniz ulaşımıyla gidilebilen muhteşem güzelliklere sahip mercan koyunda keyifli bir gün geçirebiliyor. Çeşme tekne turları, turizm sezonunun açılmasını takiben her gün düzenli olarak yapılıyor. Çeşme tekne turu seferlerinin son durağı olan mercan koyu, aynı zamanda balıklı koy ve mercan geçidi olarak da anılıyor. Kara ada ile küçük ada arasındaki bir bölgede konumlanmış bulunan balıklı koy, mercan avı yapmak isteyenlerin de uğrak noktalarından biri olarak ün yapmış bulunuyor. Bölgede kaliteli mercan ve süngerlerin bulunmasının yanı sıra, balığın da bol olması koyun hem mercan hem de balıkla anılmasına sebep oluyor.

Mercan koyu nasıl, gitmeye değer mi

Sakin ve tertemiz sularıyla tabiat harikası manzaraların birleştiği bir nokta olan balıklı koyda demir atan teknelerin etrafına toplanan balıklar görsel bir şölen oluşturuyor. Ziyaretçiler tarafından ekmek atılarak beslenen balıklar giderek daha fazla kalabalıklar oluşturarak seyir zevki yüksek bir eğlence ortamı meydana getiriyor. Koyun gezilmesini gerektiren en önemli sebeplerden biri, hiç kuşkusuz muhteşem tabiat ve deniz manzaraları. Benzersiz rengârenk mercan görüntüleri sebebiyle adeta bir akvaryum görünümüne sahip olan deniz altı da, bölgeyi ziyaret etme sebeplerinden biri olarak tercih sıralamasında yer alıyor.

Mercan koyu tekne turunda sizi neler bekliyor

Mercan koyu turları turun son duraklarından biri olduğu için burada yapılan aktiviteler yemek sonrası yüzme ve müzik eşliğinde dans ve çeşitli animasyon gösterilerinden ibaret. Yaklaşık 30 ila 45 dakika süren koy ziyareti sırasında profesyonel dalgıçlar deniz dibindeki muhteşem görünümler arasında yeni güzellikleri keşfederken, dileyen ziyaretçiler kendilerini Ege’nin serin sularına bırakarak benzersiz denizin tadını çıkarabiliyor. Çeşme tekne turlarına katılan ziyaretçilere öğle saatlerinde usta aşçılar tarafından hazırlanan Türk ve dünya mutfağına ait lezzetli yiyecekler sunuluyor.

Mercan koyuna nasıl gidilir

Sabah 10.30 saatlerinde çeşmeden başlayan tekne turu 16.15 sırasında verilen mercan geçidi molası sonrası başlayan çeşme dönüşüyle son buluyor. Dilerseniz Çeşme Çiftlikköy limanından özel tekne, yat veya yelkenli kiralayarak da bir kaptan eşliğinde çeşme adalarını keşfedebilirsiniz.

Fotoğraflar

mercan koyu çeşme

Diğer gezi fikirleri: