Çeşme Akvaryum Koyu

akvaryum koyu çeşme

Akvaryum Koyunu Keşfet

Çeşme koyları arasında bulunan ve mavi koy olarak da adlandırılan akvaryum koyu, berrak suları ve su altında adeta bir akvaryum görüntüsüne sahip olması sebebiyle bu adla anılmaktadır. Gözlük takılarak su yüzeyinden bakıldığında yaklaşık 20 metre derinliğe kadar net bir şekilde izlenmesi mümkündür. Ortalama olarak 8 metre derinliğe sahip koyda sahil kesimlerinde 1 metreden başlayan derinlik, en açık sularda 25 metreye kadar ulaşmaktadır. Bölgeye ulaşımın sadece tekneler ile sağlanması sebebiyle düzenli olarak koy ile çeşme arasında yapılan çeşme tekne turlarına katılarak bu muhteşem koyda keyifli zaman geçirmek mümkündür.

Çeşme tekne turları ile akvaryum koyunu yakından keşfet

Mavinin benzersiz tonlarıyla ziyaretçilerine muhteşem görünümler sunan akvaryum koyu, dalış aktiviteleri için de emsalsiz bir bölge olarak biliniyor. Bölgeye tatil amacıyla gelen amatör ve profesyonel dalgıçlar deniz dibinin muhteşem güzellikleriyle diledikleri kadar zaman geçirebiliyor. Çeşme tekne turları aracılığıyla bu mavi koya gelen ziyaretçiler günün en sıcak saatlerinde verilen yüzme molaları ile maviliklerin koynuna girebiliyor. Öğlen saatlerinde verilen yemek molalarında usta aşçılar tarafından özenle hazırlanmış bulunan yiyecekler tura katılımcılarına ücretsiz olarak sunuluyor.

Akvaryum koyunun tadını çıkarırken eğlenin

Akvaryum koyu turlarına katılan ziyaretçiler tur boyunca profesyonel DJ’ler tarafından sunulan müzik ziyafetiyle eğlenirken bir yandan da,  animatörler tarafından yapılan birbirinden eğlenceli gösterilerle keyifli anlar yaşıyor. Birbirinden güzel koylar arasında ulaşımı sağlayan tekne turları yaz tatili boyunca her gün düzenli olarak sürdürülüyor. Aileleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçiler günün belli saatlerinde verilen yüzme molalarında mavinin en güzel tonlarına sahip Ege denizinin serin ve berrak sularıyla buluşuyor. Sabah 10.30’da çeşmeden hareketle başlayarak gün boyu etkinliklere süren tekne turları akşam 17.30 saatlerinde son buluyor.

Fotoğraflar

akvaryum koyu çeşme

Çeşme koylarını keşfet: