Mağara Koyu

çeşme mağara koyu

Çeşme Mağara Koyu (Mağara bölgesi)

Çeşme koyları doğanın tüm güzellikleriyle kuşatılmış cennet köşesi tatil beldeleridir. Mağara koyu gibi her biri kendine has özelliklere sahip olan koylara sadece deniz ulaşımıyla gidilebilmesi sebebiyle uzun yıllardır bakir kalmayı başarabilmiş gezi alanlarıdır. Gerek yer üstü tabiat manzaraları, gerekse su altındaki akvaryum misali görünümleriyle görenleri kendine kayran bırakan koylar nefes kesici güzellikleriyle bölgeyi ziyaret eden turistlerin en sık uğradıkları yerler arasında bulunmaktadır. Diğer koylarla ortak özelliklere sahip bulunan mağara koyu mercanlarla kaplı olması sebebiyle özellikle su altı dalgıçları ve fotoğrafçıları tarafından büyük ilgi görüyor. Koydan yüzerek ulaşılabilen mağaralarda keşif gezileri yapan ziyaretçiler muhteşem manzaralarla karşılaşıyor.

Mağaralar bölgesi olarak da bilinen çeşme mağara koyunda muhteşem görünümler oluşturan doğal kaya oluşumları, suyun da çarpma etkisiyle uzun yıllar içerisinde keskin bir yapıya dönüşmüştür. Bu sebeple mağara içlerinde yapılan geziler sırasında son derece dikkatli olmak ve deniz ayakkabı giymek gerekir. Çeşmeye tatil amacıyla giden tüm ziyaretçilerin en beğendiği aktivitelerden biri olan çeşme tekne turları, yörenin bakir kalmış koylarına düzenlenen gezilerle tabiatın tüm güzelliklerini birebir yaşama olanağı sağlıyor. Balıklı koy, akvaryum koyu, eşek adası, mağara koyu gibi benzersiz güzellikler arasında düzenlenen turlar her gün düzenli olarak sürdürülüyor.

Mağara koyu ve diğer koylarda muhteşem bir gün geçiren ziyaretçilere öğlen yemeklerinde Türk ve dünya mutfağından örneklerin yer aldığı lezzetler sunuluyor. Günün belli saatlerinde verilen yüzme molalarında egenin serin sularıyla buluşan ziyaretçiler, su altı dalışı için uygun görülen alanlarda dalış yaparak adeta bir akvaryum görünümüne sahip derinliklerde nefes kesen keşiflerde bulunuyor. Tekne turu rotası üzerinde bulunan yerlerden biri olan çeşme mağara koyu, nefes kesici doğa görünümlerinin yanı sıra gizemli mağaralara da sahip olması sebebiyle görülmesi gerekenler listesinde en üstlerde yer alıyor.

Fotoğraflar

çeşme mağara koyu

Diğer gezi fikirleri: