ULAŞIM

çeşme çiftlikköy

Çeşme Çiftlikköy’e Ulaşım

İzmir’in en gözde tatil beldelerinden bir tanesi olan Çeşme Çiftlikköy’e, farklı lokasyonlar üzerinden nasıl ve ne şekilde ulaşım sağlayabileceğinizi aktarmaya çalışacağız. Yaz aylarında daha kalabalık bir görüntü sergileyen Çeşme, yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de en çok tercih ve ziyaret ettiği tatil beldelerinden biri olmayı başarıyor ve bu bağlamda ülke turizmine de muazzam bir katkı sağladığını net bir şekilde ifade edebiliyoruz. Dilerseniz bu güzide beldemize nasıl ulaşabileceğinizi de hep birlikte inceleyelim…

İzmir’den Çeşme’ye Ulaşım

Şehir merkezinden Çeşme’ye ulaşım için iki farklı otobüs kullanmanız gerekiyor ve otobüslerde geçerli olan İzmirim Kart’a da ihtiyacınız olacaktır. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsü, tercih edeceğiniz ilk otobüs olacaktır. Son durağınız Urla olmalıdır ve indikten hemen sonra 760 numaralı otobüsü kullanmanız gerekiyor. ‘’Urla-Çeşme’’ otobüsü ile birlikte doğrudan Çeşme’ye erişim sağlayabiliyorsunuz.

Kendi aracınız ile yolculuk yapacaksanız eğer İzmir-Çeşme otoyolunu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Güzelbahçe-Urla ve Karaburun güzergahını takip ederek önce Alaçatı e hemen ardından Çeşme’ye ulaşmış olacaksınız. Geçişlerde hgs ve ogs’ye ihtiyacınız olacağını da uyarı niteliğinde hatırlatmış olalım.

İstanbul’dan Çeşme’ye Ulaşım

İstanbul’dan İzmir’e ulaşım hizmeti sağlayan havayolu şirketleri mevcut. İzmir’e iniş yaptıktan sonra havalimanında sizleri bekleyen Havaş’ları kullanarak doğrudan Çeşme’ye seyahat edebiliyorsunuz. Bu seyahat ortalama 1 saat sürecektir.

İstanbul’dan Çeşme’ye otobüsle seyahat etmek istiyorsanız eğer İzmir bileti almanız gerekiyor ve otogara indikten sonra buradan saat başı hareket eden Çeşme midibüslerine binmeniz gerekecektir. İstanbul’dan doğrudan Çeşme’ye seyahat eden otobüs firmaları da mevcuttur.

Son olarak özel araç ile seyahat etmek isterseniz eğer Yenikapı-Bandırma feribotuna binmeli ve Balıkesir-Manisa-İzmir-Çeşme güzergahını takip etmelisiniz. Yaklaşık 850 km gibi bir mesafe sizleri bekliyor olacaktır.

Diğer Bölgelerden Çeşme’ye Ulaşım

Ankara, Bursa, Antalya, Manisa, Balıkesir, Kütahya ve yakın çevrede bulunan birçok şehirden İzmir’e otobüs ve uçak seferleri düzenlenmektedir. Otobüs yolculuğunu tercih ediyorsanız eğer otogara iniş yaptıktan hemen sonra yine otogarda yer alan ilçe dolmuşlarını kullanmanız gerekiyor. Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuk sonrası otogardan Çeşme’ye ulaşmış olacaksınız.

Uçak yolculuğunu tercih ediyorsanız eğer Adnan Menderes havalimanında indikten sonra Havaş’ı kullanabilirsiniz. Ortalama 1 saat sürecek yolculuk ile birlikte Çeşme’ye ulaşabiliyorsunuz. Havaş ile şehir merkezine ulaşabilir ya da şehrin belli noktalarında inerek Çeşme minibüslerini de kullanabilirsiniz ancak bu çok daha zahmetli bir yolculuk olacak ve zaman kaybı yaşamanıza neden olacaktır.

Tur Şirketleri ile Çeşme’ye Ulaşım

İzmir’de hizmet veren tur şirketlerinin yanı sıra daha global bir görüntü sergileyen ve ülkemizin her noktasından ulaşabileceğiniz profesyonel tur şirketleri de yılın belli döneminde Çeşme’ye seyahatler düzenliyor. Tur şirketleri ile birlikte gerçekleştireceğiniz seyahatlerde rehbere ihtiyacınız olmayacaktır çünkü firma bünyesinde hizmet veren personel kadrosu ilçeyi detaylı bir şekilde keşfetmenize yardımcı oluyor.

Bunun yanı sıra anlaşmalı otellerde konaklayacak olduğunuzda da sizi otelinize kadar bırakıyorlar ve bunun için ekstra bir ücret ödemenize de gerek kalmıyor. Firma ismi vermek doğru olmayabilir çünkü güncel turlar zaman zaman değişiklik gösterebiliyor ancak dijital dünyada ‘’Çeşme tur şirketleri’’ şeklinde bir arama yaparsanız sizler de bu firmalara doğrudan erişim sağlayabilir ve randevu taleplerinizi de iletebilirsiniz.

Yine bir örnekle tamamlayacak olursak eğer etstur bunun en dikkat çekici örneklerinden bir tanesidir. Yaz aylarında seferler çok daha yoğun bir şekilde gerçekleştiriliyor ancak taleplere bağlı olarak kış döneminde de bu turlara katılım sağlayabilirsiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi anlaşmalı otel detayı ile birlikte tur fiyatları da çok daha uygun fiyatlara karşılık gelecektir.

Çeşme Çiftlikköy’e Ulaşım

Çeşme merkeze 6 km gibi bir mesafede yer alan Çiftlikköy, plajı ile oldukça meşhur ve popüler bir kimliğe sahip. Çeşme’de Çiftlikköy’e ulaşım oldukça kolay ve en sık kullanılan birkaç alternatif var.

Bu alternatiflerden biri aracınız yok ise, Çeşme’ye geldikten sonra gün içerisinde 15 dakikada bir hareket eden ve seferlerini yaz aylarında sıklaştıran şehir içi minibüsleri kullanabilirsiniz. Bu minibüsler sizi Çiftlikköy merkez, oteller ve plajlara tek bir vasıta ile aktarmasız olarak götürmekteler.

Ayrıca aracınız ile ulaşım daha hızlı ve kolay olmakla birlikte Çeşme Marina çıkışından Limana giden yolu ve devamını takip ettiğinizde doğrudan Çiftlikköy’e ulaşıyorsunuz.

6 km’lik mesafeyi, yine Çeşme’de kiralayacağınız bisikletler ile de kat edebiliyorsunuz. Etrafı keşfetmek ve Çeşme’nin güzelliklerine tanıklık etmek adına bisiklet ile ulaşım da tavsiye edilen seçeneklerden bir tanesidir. Bu yolculukta yeşil ve mavi de sizlere eşlik edecek ve heyecanınıza ortak olacaktır.

cesme ciftlikkoy liman