Çeşme'de ne yenir

çeşme çiftlikköy

Çeşme’de ne yenir? 

Ege’nin incisi olarak ön plana çıkan Çeşme’ye her sezonda hem yerli hem de yabancı turistler ziyaret etmektedir. Mavi suların hapsettiği, eşsiz mimarisiyle en çok görülmek istenen yerlerden biridir. Öyle ki yalnızca yaz aylarında değil aynı zamanda da kış sezonunda ziyaretler yapılmaktadır. Rotanızı Çeşme’ye doğru çevirdiyseniz, görülmesi gereken yerlerle sınırlı kalmayın. Tüm bunların yanı sıra Çeşme’ye gittiğiniz zaman neler yenmesi gerektiği konusunda da bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü birçok lezzetleriyle de adını duyurmayı başarmış durumdadır. Özellikle yaz ayların da dolup taştığına şahit olduğumuzda Çeşme’de ne yenir, hangi lezzetleri meşhur diyorsanız gelin birlikte göz atalım.

Çeşme Kumrusu

Yolunuz Çeşme’ye düşerse mutlaka yemeniz gereken lezzetlerden biri olarak da çeşme kumrusu olacaktır. Kumru en meşhur lezzetlerinden biri olduğu için herkes kumru yemek için bile buraya geliyor. Peynir, domates, salam ve kumru ekmeğiyle harika bir lezzet ortaya çıkar. Yiyenlerin damaklarını mest edecek bu lezzeti mutlaka denemelisiniz.

Her ne kadar ülkemizin her bir tarafında kumru yiyebiliyor olsak da burada yapılan lezzetlerle tam olarak uyuşmayabiliyor. Bu yüzden dolayıdır ki meşhur olan yiyecekleri yerinde yemek önemlidir.

Serpme Kahvaltı

İzmir’in serpme kahvaltıyla meşhur bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Çeşme’ye geldiğiniz zaman da lüks çok güzel bir sabah çeşmede kahvaltı yapma şansına sahip olursunuz. Kahvaltıya baktığınızda ne ararsanız bulabileceğiniz bin Bir çeşitli lezzetlere yer veriliyor. Özellikle sabah kahvaltısında olmazsa olmazlar arasında ise sıcak boyoz ve gevrek yer alıyor. Sizlerde Çeşme yemekleri deniz manzarası eşliğinde tadabilirsiniz. Hem güzellikleri yakından görmek hem de harika zamanlar geçirmeye başlamanız zor olmaz. Aileniz ile birlikte güzel zamanlar geçirip harika lezzetleri tatmaya başlayacaksınız.

Çeşmede Balık

Çeşme’ye gelince balık yemeden olmaz. Çiftlikköy beldemizde pek çok restoran ve balık pişiricisi olduğu gibi dilerseniz herkese açık mezatlardan sabah saatlerinde taptaze balıklarınızı kendi arzunuza göre seçerek ve görerek alabilirsiniz. Çeşme balık restoranları bu konuda oldukça zengin menülere sahip olup, misafirlerinin istediği hemen hemen her tür balığı bulmak mümkün. Yiyebileceğiniz balıklardan tavsiye edeceklerimize bakacak olursak eğer, çeşme barbunu lezzet konusunda harika bir seçim olmasının yanında, ızgara deniz çipurası ve deniz levreği de mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında. Ayrıca menünüze çıtır kalamar halkalarını da dahil etmeyi unutmayın.

çeşme kumrusu
çeşme kahvaltı