Scuba

Scuba

Çeşme Çiftlikköy

Çeşme, scuba aktiviteleri içinde en uygun adreslerden biri ve mavi bayraklı denizi de dalış için Çiftlikköyü vazgeçilmez yapıyor. Yerli ve yabancı turistlerin sadece dalmak için bu bölgeye akın ettiklerini söyleyebiliriz. Scuba turları hali hazırda devam ediyor ve bununla birlikte dilerseniz Çiftlikköy limanından teknelerinizi kiralayabilir ve dalış noktalarına kendiniz de seyahat edebilirsiniz. Karşınıza çok sayıda fırsat ve alternatif çıkıyor.

Scuba Nedir

Bir dalış terimi olarak karşımıza çıkan Scuba, ‘’Self Contained Underwater Breathing Apparatus’’un kısaltması olarak da biliniyor… Sualtı soluma aparatı olarak bizim dilimizde karşılık bulduğunu da söyleyebiliriz. Dalış için kullanılan üniteye verilen ad ve aynı zamanda yapılan sporun adı olarak da tanımlamak mümkündür. Scuba, üç farklı ekipmandan oluşuyor ve bu ekipmanlar: ‘’Tüp, denge yeleği, regülatör.’’ olarak karşımıza çıkıyor.

Çeşme’de Scuba Turları ve Tekne Kiralama Fırsatı

Çeşme, dalış için en uygun adreslerden biri ve sahip olduğu denizi de bu bağlamda mükemmel bir şekilde kullanmaya devam ediyor. Yerli ve yabancı turistlerin sadece dalmak için bu bölgeye akın ettiklerini söyleyebiliriz. Scuba turları hali hazırda devam ediyor ve bununla birlikte dilerseniz Çiftlikköy limanından teknelerinizi kiralayabilir ve dalış noktalarına kendiniz de seyahat edebilirsiniz. Karşınıza çok sayıda fırsat ve alternatif çıkıyor.

Çeşme’de Dalış için en Popüler Adresler

Dalış sporunu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek için suyun yapısı da büyük önem taşıyor ve bu konuda izin verilen bölgeler olduğu gibi yasaklanan bölgeler de mevcuttur.

Dalış sporu için en popüler adreslerden bir tanesi Fener Adası olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer nokta ise: Yatak Adası. Her yıl binlerce insana ev sahipliği yapan bu adresler, dalış için gayet verimlidir.

Ildırı Körfezi ve son olarak Eşek Adası da yine dalış sporunu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz popüler adresler arasında yerini almaya devam ediyor.

Fotoğraflar

Öne Çıkanlar

  • Doğal, el değmemiş dip yapısı
  • Sualtı fotoğrafçılığı için harika yerler
  • Mavi bayraklı denizin verdiği güven
  • Çeşitli sualtı canlıları ve daha fazlasını görebilme

Adres

Çeşme/Çiftlikköy

Ulaşım

İzmir/Çeşme otoyolu 80 km

Konum

Diğer aktiviteler: