Plaj Voleybolu

Home // Plaj Voleybolu

Plaj Voleybolu

Çeşme Çiftlikköy

Çeşme Çiftlikköy’de Plaj Voleybolu

Tatil beldelerinin vazgeçilmez etkinliklerinden bir tanesi olan plaj voleybolu, Çeşme sakinlerinin ve turistlerinin de gözde aktiviteleri arasında yer alıyor…

Plaj Voleybolu Hakkında

16mx8m boyutlarındaki kum sahada gerçekleştirilen voleybol etkinliği olarak basit bir tanımlama yapmak mümkündür. Salon voleyboluna kıyasla daha hafif bir top tercih edilir ve bu da topun daha uzun süre havada kalmasına yardımcı olacaktır.

1915’li yıllarda Hawai’de oynanmaya başlanan ve sonrasında resmi olarak sportif faaliyetler kategorisine alınan bu etkinlik, Çeşme’de de aktif olarak oynanıyor ve tercih ediliyor.

Plaj Voleybolunda Kullanılan Ekipmanlar ve Kıyafetler

Öncelikli olarak ihtiyacınız olan voleybol topundan bahsedelim… Az önce de değindiğimiz gibi topun daha hafif olması gerekiyor ve 250 ila 280 gramlık iç basınç yeterli olacaktır.

Kum çorapları ve plaj voleybolu için özel olarak tasarlanmış mayoları kullanabilirsiniz. Resmi bir müsabakaya çıkacaksanız eğer bu detaylar elbette değişiklik gösterecektir ancak eğlenceli bir aktivite için sahada iseniz kısa bir şort ve tişört tercihi de yapabilirsiniz.

Plaj voleybolu için tercih edilecek ekipman ve kıyafetlere değindikten sonra Çeşme’de bu oyunu daha kaliteli ve keyifli bir şekilde oynayabileceğiniz alanlara da göz atalım istiyoruz. Altınkum Plajı ile birlikte Pırlanta Plajı da en uygun noktalardan bir tanesidir. Çeşme Çiftlikköy sakinleri ile birlikte birçok yabancı turist de plaj voleybolu oynamak adına bu adresleri kullanıyorlar.

Fotoğraflar

Öne Çıkan Hizmetler

  • Plajların tüm imkanlarından yararlanabilme
  • Ücretli Yeme-İçme
  • Ücretsiz Otopark
  • Hem deniz hem voleybol bir arada
  • İnci gibi kumda voleybol tutkusunu yaşamak

Adres

Altınkum Mah. Ali Ören Mevki Çeşme/Çiftlikköy

Ulaşım

İzmir/Çeşme otoyolu 80 km

Harita

Diğer aktiviteler: