Kamp

Kamp

Çeşme Çiftlikköy

Çeşme Çiftlikköy’de Kamp

Çeşme Çiftlikköy, kampçılık veya karavan seyahatleri için konum olarak etkileyici bir yer ve her yıl çok sayıda ziyaretçiye de ev sahipliği yapıyor. Ancak, bu bölgede resmi olarak ilan edilen herhangi bir kamp alanı bulunmuyor. Peki hiç mi şansımız yok? Diye soracak olursanız bu sorunuza olumlu yanıt verebiliriz… Sahile yakın bölgelerde ve plaj yakınlarında çadırlarınızı kurup dilediğiniz kadar konaklayabiliyor ve kamp yapabiliyorsunuz.

Kampçılık nedir?

Çadır ya da karavan desteği ile konaklayacağınız her alan sizin için bir kamp alanı olabilir ancak bu durumun illegal bir boyuta taşınmaması adına gerekli önlemlerin de alındığını belirtmek gerekiyor. Bazı bölgeler kamp yapmak için uygun görülürken bazı bölgelerde ise yasaklar mevcuttur. Kendi çayınızı ve yemeğinizi pişirip doğayı seyretme fırsatı elde edebileceğiniz etkinliklerden bir tanesi olarak da tanımlamak mümkündür.

Karavan ve Çadır Kampı

Doğa ile baş başa kalacağınız harika bir kampa hazır mısınız? Kamp kültüründe iki farkı alternatif karşınıza çıkıyor. Uzun süreli bir etkinlik için dilerseniz karavan kampını tercih edebilirsiniz. Rahatına biraz daha düşkün olan kampçılar için en doğru ve en ideal tercih olacaktır. İhtiyaç malzemelerinizi karavanlarınızda muhafaza edebilir ve sık sık yer değiştirmek adına yine karavanlarınızdan faydalanabilirsiniz.

Çadır kampı, karavan kampına nazaran daha zahmetli ancak bazıları için gerçek bir tutkuya dönüşmüş durumda. Kısa süreli konaklamalar ve doğa ile direk temas kurmak isteyenler için tavsiye edilen bir konaklama modelidir.

Çeşme Çiftlikköy’de Kamp yapılabilecek alanlar

Çiftlikköy merkezden Pırlanta plajına kadar uzanan sahilde uygun kamp yerleri bulabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz. Ancak tekrar belirtmek isteriz ki bu alanlar resmi olarak ilan edilmiş kamp alanları değildir. Dolayısıyla, erzaklarınızı ve ihtiyaç duyacağınız her şeyi yanınızda getirmeniz gerekir. Elektrik ve şebeke suyu kullanamayacağınızdan günübirlik kamp aktivitelerini tercih etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Fotoğraflar

Öne Çıkan Hizmetler

  • Gece veya Gündüz konaklama imkanı
  • Süpermarketlerden erzak temin edebilme
  • Karavan veya Çadır için uygun alanlar
  • Ücretsiz Otopark
  • Masmavi denize karşı kamp yapabilme imkanı
  • Mangal veya Piknik için uygun alanlar
  • Günübirlik konaklamalar için uygun
  • Arkadaşlarız veya ailenizle bir arada güzel bir gün

Adres

Çeşme/Çiftlikköy

Ulaşım

İzmir/Çeşme otoyolu 80 km

Harita

Diğer aktiviteler: