Bisiklet Turu

Bisiklet Turu

Çeşme Çiftlikköy

Çeşme Çiftlikköy’de Bisiklet Turu ve Gezileri

Doğa ile baş başa kalacağınız bir beldeden bahsediyoruz ve bu beldeyi bisiklet ile gezmek ve keşfetmek isterseniz eğer bisiklet turu için sizlere birkaç tavsiyemiz olacaktır.

Bisiklet Seçimi Hakkında

Beldede bisiklet kiralayan adreslerin sayısı çok fazla ancak nasıl bir yolculuğa çıkacağınızı tespit etmeden ya da buna karar vermeden bisiklet seçimi yapmak pek de doğru olmayacaktır. Eğer yokuş tırmanmak, dağ gezintisi yapmak ve zorlu yolları bisikletiniz ile aşmak istiyorsanız Full süspansiyon destekli dağ bisikletlerini tercih etmeniz Çeşme Çiftlikköy için çok daha sağlıklı ve doğru olacaktır.

Hayır ben yolların tadını çıkartmak ve daha sakin bir gezintiye imza atmak istiyorum diyorsanız eğer yol bisikleti tercih etmeniz, hafiflik ve sürat açısından da sizleri tatmin edecektir.

Bisiklet Sürerken Yanınızda Bulunması Gerekenler

Eğer bisikletiniz ile uzun süre yol yapacaksanız yanınızda mutlaka su bulundurmanızı öneriyoruz. Atıştırmalık gıda ve bisküvi türlerine ve meyve sularına da yer verebilirsiniz. En önemli ihtiyacınız ise her türlü soruna karşılık bir pompa ve yama malzemesi olmalıdır.

Çiftlikköy’de Bisiklet ile Keşfedebileceğiniz Adresler

Mavi ve yeşilin buluşma noktası olan Çeşme Çiftlikköy’de bisiklet gezintileri bir hayli meşhur. Bu bağlamda ziyaret edebileceğiniz noktalardan ilki plajlar olacaktır. Altınkum ve Pırlanta plajı da önerilerimiz arasında yer alıyor. Hemen ardından limanı ve beldenin merkezini de yine bisiklet yolculuğu ile keşfe çıkmanız mümkün olacak ve daha keyifli bir etkinliğe imza atacaksınız. Beldenin merkezindeki köy kahvesinde çay ve kahve eşliğinde mola vermeyi unutmayın.

Fotoğraflar

Öne Çıkan Hizmetler

  • Sahil boyu bisiklet keyfi
  • Bisiklet Kiralama İmkanı
  • Muhteşem deniz manzarası
  • Molalarınızı denize girerek değerlendirebilirsiniz
  • Köy kahvesinde çay ve kahve molası verebilirsiniz
  • Arkadaşlarınızla güzel bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz

Adres

Çeşme/Çiftlikköy

Ulaşım

İzmir/Çeşme otoyolu 80 km

Harita

Diğer aktiviteler: