Mezat

Mezat

Çeşme Çiftlikköy

Her sabah beldemizin balıkçıları tuttukları balıkların satışı yapmak üzere merkezde bulunan mezatta yani Çeşme Çiftlikköy Su Ürünleri Kooperatifi tezgahlarında sergilemektedirler. Mezat saati yaklaşırken çok sayıda izleyici olmaktadır. Restoran veya işletme sahipleri ile bireysel katılımcılar sıklıkla ihaleye katılıyor.

Çeşme Çiftlikköy Mezatından balık nasıl alınır?

Mezat, hafta içi saat 10:30, hafta sonu 11:00’da başlamaktadır. Burada sergilenen balıklar, tamamen Çiftlikköy’ün yerli balıkçıları tarafından tutulan, taze ve o güne ait balıklardır. Mezatta sergilenen balıklar aksi belirtilmedikçe tamamı ihale usulü satılmaktadır. İhaleye katılım herkese açıktır. Başlangıç teklifi, balığın veya balıkların kilosuna göre belirlenmektedir. Açılış fiyatı ihale sorumlusu tarafından belirlendikten sonra, katılımcılar tekliflerini sözlü olarak herkesin duyacağı şekilde söylemek suretiyle teklifini açıkça belirtmektedir. En yüksek teklifi veren kişiye balıklar ihale olunur. İhaleye katılmak için önceden para yatırmanız gerekmiyor. Ancak ihaleyi kazanıpta balıkları almaktan vazgeçerseniz, balıklarınız aynı fiyattan başka bir kişiye satılabilir veya yeniden ihaleye çıkarılabilir.

Çeşme Çiftlikköy Mezatından hangi tür balıklar alınabilir?

Çiftlikköy Mezatı modelinde ilk ihalesi yapılan balık türleri öncelikle Barbun ve Tekir ile başlıyor ve sonrasında diğer balık türlerine sırasıyla geçiliyor. İhalede; ıstakoz, böcek, ahtapot veya kalamar ile çipura, karagöz, iskorpit veya kefal gibi pek çok çeşit balık türüne rastlayabilirsiniz. Çiftlikköy’de balık nereden alınır diye kendinize soracak olursanız, size tek söyleyebileceğimiz Çiftlikköy Mezatı olacaktır.

Ayrıca, balıkları aldıktan sonra nasıl temizleyeceğim? gibi bir soru aklınıza geliyorsa, endişelenmeyin. Çünkü mezattan aldığınız balıkları ücreti mukabilinde temizletip, arzu ettiğiniz şekilde pişirmeye hazır hale getirtebiliyorsunuz. Kısacası siz, çay ve kahve eşliğinde beldenin tadını çıkarırken, balıklarınız pişirmeye hazır hale geliyor.

Fotoğraflar

Öne Çıkan Hizmetler

  • Her sabah taze balıklar
  • Ücretli balık temizleme
  • Pek çok çeşit balık tek adreste
  • Herkese açık mezat

Adres

Çeşme/Çiftlikköy

Ulaşım

İzmir/Çeşme otoyolu 80 km

Harita

Diğer görülecekler: